DARMOWA WYSYŁKA POWYŻEJ 400 ZŁ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Telefon: 603 955 603
Email: kontakt@mikoko.pl

Historia Mikoko

Czy wiecie kto to jest Mikoko? To Święty Mikołaj! Mikoko - tak właśnie moja córeczka, która zaczynała mówić, nazwała Św. Mikołaja.

Święty Mikołaj w wyjątkowy sposób kojarzy nam się z dziećmi, magicznym czasem, tradycją, radością i oczywiście z zabawkami i prezentami, a także ma wiele wspólnego z pozytywną energią, dobrocią i radością dawania. Chciałabym, żeby sklepik Mikoko także wiązał się z tymi pozytywnymi skojarzeniami.

Jestem mamą dwóch małych dziewczynek. Pomysł na sklep pojawił się po urodzeniu drugiego dziecka, kiedy wiedziałam, że nie wrócę już do pracy na etat. Kiedy pojawiły się na świecie dzieci, to one stały się całym moim światem. Ale nie chciałam rezygnować z siebie i wiedziałam, że nie mogę skupić się wyłącznie na córkach.

Moją inspiracją w poszukiwaniu pomysłu na własne życie zawodowe były oczywiście dzieci. Pomyślałam o stworzenia sklepu z asortymentem dla dzieci, ale taki zwykły sklep z zabawkami to banał. Postanowiłam stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym znalazły się starannie wyselekcjonowane i nietuzinkowe produkty.

Motywacją do uruchomienia tego sklepu były wrażenia, jakie pojawiły się podczas uczestniczenia w życiu moich dzieci. Dzisiejszy dziecięcy świat mimo, że jest niezwykle barwny, głośny i bogaty jednocześnie jest niezwykle smutny… Dzieci obcują na co dzień głównie z chińszczyzną, tandetą i plastikiem. Maluchy mają mnóstwo zabawek, ale jednocześnie brakuje wśród nich przedmiotów wyjątkowych, z duszą, takich, które będą im towarzyszyć przez długi czas i będą wspaniałą pamiątką z dzieciństwa…

Chciałam, aby sklep miał pozytywną energię, a ona generowana jest przez ludzi, dlatego współpracę podjęłam z osobami, które kochają to, co robią, tworzą z prawdziwą pasją,  a z ich rąk wychodzą wyjątkowe akcesoria dla dzieci oraz niezwykłe zabawki, które mają duszę…

Szukając producentów, z którymi mogłabym podjąć współpracę, postanowiłam skupić się wyłącznie na polskich markach. W naszym kraju jest wiele firm produkujących niezwykłe zabawki i akcesoria dla dzieci.

Barbara Horyńska