DARMOWA WYSYŁKA POWYŻEJ 400 ZŁ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Telefon: 603 955 603
Email: kontakt@mikoko.pl

Zabawki do kąpieli

              Jeszcze jakiś czas temu, kiedy moje córki były młodsze, wydawało mi się, że żółta gumowa kaczuszka i inne zabawki do wody to nieodzowny element dziecięcej kąpieli (sprawdzała się tu zasada, że im więcej, tym lepiej :)). I za każdym razem w wannie obok dzieci lądował stos przeróżnych gadżetów, które miały uprzyjemniać dzieciom zabawę. Przelewanie, robienie pianki, napełnianie gumowych zabawek przez dziurkę a potem psikanie wodą rodzeństwa i wszystkiego wokół, to zajęcia, które zna każdy rodzic. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie fakt, że te wszystkie wodne gadżety to jedno wielkie skupisko bakterii i pleśni. O ile kubeczki i niektóre zabawki da się bez problemu wyczyścić, a od czasu wyparzyć, żeby zdezynfekować, o tyle jest mnóstwo przedmiotów, które niestety zbierają brud w taki sposób, że nie da się ich dokładnie umyć i  wysuszyć. Dotyczy to zabawek, które mają wiele zakamarków lub mają możliwość dostania się wody do środka - takich zabawek po prostu nie sposób doczyścić. Zebrany brud i wilgoć to idealne środowisko do rozwoju pleśni. Tak, ten szaro-czarny nalot, który pojawia się na zabawkach używanych do kąpieli to właśnie pleśń, która nie ma obojętnego wpływu na zdrowie dziecka. Maluchy wszystko biorą do buzi, a to świetna droga dla wszelkich drobnoustrojów, by dostać się do organizmu dziecka i mu zaszkodzić...

              Pomimo starań o czystość dziecięcych gadżetów, zabawki niestety nie nadawały się do dłuższego użytku i szybko lądowały w koszu na śmieci. Najgorsze były te wszystkie gumowe zabawki, które w środku potrafiły mieć naprawdę duże ilości obrzydliwej czarnej mazi, która wychodziła z zabawki, kiedy dziecko nabierało do niej wody i potem ją wypuszczało. Skutkiem takich zabaw w wannie były pływające czarne "gluty", które nie raz potrafiły nieźle nastraszyć moje dzieci :) Niektóre mamy znalazły sposób na ten problem - zaraz po zakupie zaklejają dziurkę w zabawce klejem na gorąco. Nigdy nie próbowałam takiego rozwiązania i nie wiem na ile jest skuteczne.

             Jedno jest pewne - najbardziej skuteczny sposób na bezpieczną kąpiel to albo zupełny brak zabawek w wannie (ale które dziecko zdzierży taką formę kąpania :) ), albo zakup zabawek, które łatwo można wyczyścić. Takim w 100% bezpiecznym gadżetem do kąpieli jest kaczuszka wykonana z naturalnego kauczuku, która nie ma dziurki! Taki produkt stworzyła polska firma Lullalove. Kaczucha jest urocza, dużych rozmiarów, a do tego mięciutka i miła w dotyku. Występuje w dwóch kolorach - ecru i czarnym. Dziecko może bawić się nią do woli, także może ją bezpiecznie wkładać do buzi i gryźć. Po kąpieli po prostu czyści się zabawkę wodą z mydłem i wyciera do sucha. Naprawdę świetny gadżet. Mimo, że moje dzieci mają już po kilka lat i dostały tę zabawkę dopiero niedawno, to świetnie sprawdza się ona w wodnych zabawach także u starszaków!

Autor: Barbara Horyńska

Kaczka do kąpieli


Barbara