DARMOWA WYSYŁKA POWYŻEJ 400 ZŁ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Telefon: 603 955 603
Email: kontakt@mikoko.pl

Wpływ zabawek kontrastowych na rozwój Twojego Malucha

Pierwsze zabawki dla niemowlaka są najczęściej w żywych, przyciągających wzrok kolorach. Kupując takie maskotki, gryzaki czy pierwsze książeczki nie zdajemy sobie jednak sprawy z najważniejszego – w pierwszych tygodniach życia Wasz niemowlak nie widzi różnicy pomiędzy kolorami. Ostatnie miesiące spędził przecież w zaciemnionym brzuchu mamy. Inne kolory (np. czerwony czy zielony) niemowlę dostrzega kilka tygodni później. Nie odróżnia także, które przedmioty znajdują się dalej, a które bliżej. Mamy jednak rozwiązanie: zabawki kontrastowe!

Zabawki kontrastowe, czyli jakie?

            Zabawki kontrastowe dla Maluchów zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Posiadają charakterystyczne, duże elementy w kontrastowych kolorach czerni i bieli. Zachęcają one najmłodszych do  patrzenia i dotykania. Dodatkowe szeleszczące elementy lub takie, które bez problemu można próbować, zaproszą do zabawy każdego Maluszka.

Książeczki kontrastowe

            Proste wzory i figury koła, kwadratu czy trójkąta są jednymi z pierwszych elementów, które zainteresują niemowlaka. Bawełniana książka z białymi i czarnymi, dużymi wzorami nie tylko zabawi dziecko, ale także wpłynie na jego rozwój. Znajdziemy również takie z dodatkowym lusterkiem lub szeleszczącymi stronami. Na rynku można znaleźć kilkustronicowe tekturowe książeczki przeznaczone dla niemowląt do 12 miesiąca życia. Każda strona przedstawia czarne lub białe obrazki dobranych tematycznie przedmiotów. Pomaga to w nawiązywaniu rozmowy z dzieckiem o otaczającym nas świecie i uczeniem go miłości do książek.

Czarno-białe przytulanki

            Godne uwagi są również kontrastowe przytulanki dla Maluszków. Najlepszym wyborem są te miękkie, wykonane z delikatnej bawełny. W naszym sklepie interesującymi pozycjami są „Komar Bzyk” czy „Ptaszek Romantyk” posiadające liczne supełki, dzięki którym dziecko wyczuwa różne struktury materiałów.

Lusterko z kontrastowymi elementami

            Niemowlę od pierwszych miesięcy jest zainteresowane otoczeniem. Już dwumiesięczny Maluch lubi patrzeć na swoje lustrzane odbicie, chociaż nie zdaje sobie sprawy, że widzi siebie. Przyciągające czarno-białe figury na ramie lustra zaciekawią na długie chwile niemowlę siedzące w samochodzie.

 

Autor: Magdalena Bury

Barbara