DARMOWA WYSYŁKA POWYŻEJ 400 ZŁ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Telefon: 603 955 603
Email: kontakt@mikoko.pl

Idealny prezent dla dziecka

            W dzisiejszych czasach nasze dzieci mają niemal wszystko. Rodzice stają na głowie, żeby zaspokoić potrzeby dzieci i sprawić im radość. W natłoku zabawek, które znajdują się na rynku, trudno jest znaleźć coś naprawdę wartościowego. Czym kierować się przy wyborze idealnego prezentu dla dziecka?

  1. BEZPIECZEŃSTWO - zabawka dla dziecka musi być bezpieczna. Bezpieczeństwo gwarantuje wysoka jakość wykonania oraz ekologiczne materiały użyte do produkcji zabawki. Ważne są też posiadane przez zabawkę certyfikaty.
  2. ROZWÓJ/EDUKACJA - idealna zabawka będzie nie tylko bawić dziecko, ale przede wszystkim pomoże maluchowi w rozwoju i będzie pomocna w nauce nowych umiejętności. Taka zabawka powinna rozwijać wyobraźnię i kreatywność dziecka.
  3. ZABAWA - zabawka musi zachęcać dziecko do aktywności i sprawiać maluchowi mnóstwo radości i frajdy.
  4. CZAS SPĘDZONY Z RODZICAMI - dobrze jest, jeśli zabawka umożliwia rodzicom wspólne spędzanie czasu z maluchem - nic tak nie zacieśnia więzi, jak wspólna zabawa :)


6 idealnych prezentów dla dzieci w wieku powyżej 3 lat:

1. Zabawki z tektury

Zabawki tekturowe cieszą się coraz większym uznaniem zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy mogą spędzać czas na kreatywnej zabawie razem ze swoimi pociechami. Dostępny jest bardzo szeroki wachlarz produktów - układanki, domki, zamki, pojazdy i samoloty (od małych modeli po duże, przestrzenne budowle i maszyny, wewnątrz których może bawić się dziecko). Zabawa polega na samodzielnym złożeniu zabawek oraz ich dekorowaniu.

Nie ma chyba lepszej frajdy niż zrobienie sobie samemu zabawki! A kiedy dziecko wyraża siebie poprzez proces twórczy i w to, co robi wkłada swoje całe serce - taki przedmiot/zabawka staje się niepowtarzalny i zyskuje duszę... Kreatywne zabawki tekturowe pobudzają wyobraźnię dziecka, rozwijają umiejętności manualne, ćwiczą cierpliwość i precyzję, uczą poprzez zabawę. Pomagają one także wzmacniać poczucie własnej wartości (uczucie jakie przepełnia małego człowieka, kiedy wykona coś samodzielnie, kiedy tata z mamą patrzą na niego z dumą jest w życiu dziecka niezmiernie ważne i budujące).

2. Pudło nie nudno

„ Pudło nie nudno” pomaga rozwijać różnorodne umiejętności dzieci w wieku 3-6 lat, a przede wszystkim uczy poprzez zabawę. Ten kreatywny zestaw zapewnia wspaniałą rozrywkę i wspólne efektywne spędzanie czasu z dzieckiem. Dostępnych jest kilka wariantów tematycznych tej zabawki, z których każdy wybierze coś dla swojego dziecka. Zestaw składa się z mnóstwa elementów niezbędnych do wykonania rozmaitych zadań - dla dziecka to prawdziwa frajda, kiedy wyjmuje z pudła tak wiele skarbów....

3. Eksperymenty naukowe

Świetny sposób na połączenie nauki i zabawy! Starsze dzieci mogą uczyć się świata chemii i fizyki, a młodsze mogą po prostu obserwować niesamowite zjawiska. Dostępne są dwa warianty tego typu zabawek - karty z eksperymentami, które wykorzystują zasoby znajdujące się w domu do wykonania eksperymentów albo gotowe zestawy do eksperymentowania. Tego typu zabawki to świetny pomysł na prezent dla 5 latka.

4. Zestawy kreatywne do ozdabiania

Super sprawa dla dzieci lubiących prace plastyczne. Możemy sprawić dziecku zestaw drewniany lub ceramiczny. Taka zabawka da dziecku wiele chwil twórczej zabawy i przede wszystkim pomoże mu w ćwiczeniu umiejętności manualnych. Taki zestaw to idealny prezent dla 3 latka.

5.Klocki tablicowe

Taką zabawkę można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Dzięki temu, że można ją kreować samodzielnie i malować/pisać dowolne elementy, będzie ona pomocna dziecku m.in. do: nauki kolorów (wykorzystanie kredy w różnych kolorach), nauki kształtów (rysowanie różnych form), rozpoznawania emocji (malowanie buziek na klockach), nauki cyferek i liter, ćwiczenia umiejętności manualnych (rysowanie oraz budowanie konstrukcji).... Klocki sprawdzą się idealnie jako prezent dla 3 latka, ale także dla starszych dzieci.

6.Magnesy

Za pomocą esów-magnesów można tworzyć nieskończoną ilość kształtów i form w dowolnym miejscu - na tablicy magnetycznej, lodówce czy kaloryferze. Te magnesy znacząco różnią się od innych dostępnych na rynku - są lekkie, miękkie, nie rysują powierzchni, ale przede wszystkim mają proste kształty, które nie ograniczają wyobraźni dziecka - to maluch decyduje co z nich ułoży, a obrazki nie są oczywiste i  góry narzucone. Można wybrać zestaw z literkami, dzięki którym dziecko będzie uczyć się alfabetu.


6 super pomysłów na prezent dla dziecka poniżej 3 roku życia:

1. Wózek

Drewniany wózek to zabawka, którą dzieci wprost uwielbiają... Można znaleźć coś zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Te zabawki będą niezastąpione do przewożenia dziecięcych skarbów, lal i misiów. Sprawią dziecku mnóstwo radości podczas spacerów na świeżym powietrzu. Dodatkowo pomogą w doskonaleniu nauki chodzenia. Wózek to idealny prezent na roczek dla dziewczynki i chłopca.

2. Sorter

Dzięki tym zabawkom dziecko uczy się kształtów i kolorów. Klocki będące elementem takich zabawek pomagają maluchom ćwiczyć paluszki. Dodatkowo zabawki tego typu można wykorzystywać na wiele różnych sposobów - np. można dzięki nim uczyć się kolorów, kształtów, liczenia, a także doskonalić zdolności manualne. Sorter to świetny prezent na roczek.

3.Pchacz

Zabawki na kiju do pchania czy pchacze to nieodzowne elementy dziecięcego świata. Klasyczne zabawki, które sprawią mnóstwo radości każdemu dziecku. Pchacze pomagają maluchom w doskonaleniu nauki chodzenia i trzymaniu równowagi. Pchacz to naprawdę fajny prezent dla dziecka.

4.Memory

Świetna zabawka dla maluchów, ale także starszych dzieci. Najmłodsze smyki mogą uczyć się dzięki tej zabawce kolorów, kształtów, nazw przedmiotów/zwierząt/roślin, natomiast starsze mogą wykorzystać ją do ćwiczenia pamięci i rozmaitych gier.

5.Klocki drewniane

Proste klasyczne klocki dla najmłodszych dzieci to super sposób na ćwiczenie małych rączek, naukę podstawowych kształtów, kolorów, ale także cyferek i literek. Klocki drewniane to idealne zabawki edukacyjne.

6. Drewniane puzzle

Ta zabawka to świetny sposób na stymulowanie rozwoju dziecka. Puzzle pomogą dziecku w nauce dopasowywania kształtów, rozwijaniu zdolności manualnych, ćwiczeniu spostrzegawczości, cierpliwości i koncentracji. Ponadto puzzle mogą służyć jako punkt wyjścia do rozmów na tematy związane z elementami tej zabawki.

Autor: Barbara Horyńska

Barbara