DARMOWA WYSYŁKA POWYŻEJ 400 ZŁ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Telefon: 603 955 603
Email: kontakt@mikoko.pl

Czy świadomy rodzic to Ty?

         Rodzice rozpieszczają, karzą za złe zachowanie i nagradzają za posprzątany pokój. Często też przeżywają dylematy, gdy nadchodzi czas urodzin, Świąt lub po prostu gdy chcą sprawić radość swojemu dziecku. Idą wtedy na zakupy, podczas których muszą nieustannie decydować. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś, czym kierujecie się przy decyzjach zakupowych?

         Rynek zabawkowy nie ma granic. W sklepach znajdziemy wszystko: od kolorowych, plastikowych bibelotów do zdalnie sterowanych urządzeń. Tak naprawdę tylko część zabawek jest dobra dla naszych dzieci, ponieważ nie tylko sprawia im frajdę, ale także wpływa na ich rozwój.

         Dla każdego rodzica najważniejsze jest przede wszystkim dobro dziecka. Zabawki i sprzęt, który go otacza, powinien być zawsze dobrany do jego potrzeb, zainteresowań i wieku. Rodzice, kupując daną zabawkę, powinni przewidywać jaki wpływ będzie ona miała dla swojej pociechy.

Jakie więc produkty wybiera świadomy, mądry rodzic?

Zabawki ekologiczne, ponieważ zdrowie dziecka stawiamy na pierwszym miejscu! Są to zabawki tworzone z największą starannością. Najczęściej są to produkty z drewna, tektury lub bawełny. Warto także wspomnieć, że tego typu zabawki malowane są nietoksycznymi farbami. Dziecko, bawiąc się taką zabawką, jest bliżej natury. Dobrym wyborem są gry i zabawki, które nie tylko ładnie wyglądają, ale także wpływają na rozwijanie w sobie cierpliwości i spostrzegawczości.

Zabawki edukacyjne, które nie tylko bawią, ale i uczą. Szeleszczące elementy, wystające metki czy zmienne struktury zabawek sprawiają, że dziecko poznaje świat wszystkimi zmysłami. Edukacja nie musi (a nawet nie powinna!) rozpoczynać się w przedszkolu. Wpływajmy na rozwój Malucha już od pierwszych miesięcy jego życia. Zabawki edukacyjne łączą w sobie elementy nauki, ruchu oraz wesołej zabawy. Dziecko mając taką zabawkę w rączce, uczy się logicznego myślenia. Po kilku dniach Maluch wie, jak rozwikłać zagadkę, gdzie mieszka pies albo jakiego koloru jest słońce. Zabawki edukacyjne stają się także okazją do rozmowy z dziećmi o otaczającym nas świecie.

Zabawki kreatywne, czyli te wzbudzające w dziecku ciekawość i kreatywne myślenie. Są to wszystkie zabawki, w których można coś przesunąć, zmienić, uporządkować lub skonstruować od podstaw. Dzieci dzięki takim zabawkom odkrywają swoje talenty, ćwiczą paluszki i wytężają umysł. A przecież każdy rodzic wie, że kreatywność dzieci, zwłaszcza w wieku przedszkolnym, nie zna granic!

Autor: Magdalena Bury

Barbara